Baja ellen nem volt baj, nagy arányú kosársiker lett a vége

Gond nélkül nyert a Nyíregyházi Fõiskola nõi kosárlabda csapata vasárnap délután. A lányok 94-49 arányban múlták felül a bajaikat.

A hazaiak már az elsõ negyedben elléptek, majd a második játékrészben védekezést váltva, valamint Farkasinszky Orsolya 26 szerzett pontjával 30 pontos elõnyre tettek szert a fõiskolások.

Nem tudtak megújulni

A vendégek nem tudtak megújulni, tekintve, hogy a harmadik negyedben 8 percen keresztül nem rezdült meg a nyíregyházi háló. Ekkor már a 40 pontos különbséget súrolta az eredmény. A mérkõzés hajrájában a hazai csapat legifjabbjai is megcsillogtathatták tudásukat, s bár a negyed szoros végeredménnyel (16-14) zárult a végszón már nem tudott változtatni.

- Örülök az újabb hazai sikernek, s hogy a megbeszélt zónavédekezésünk jól mûködött. Játékosaim remekeltek, szívbõl reméljük a következõ mérkõzésen is gyõztesként hagyhatjuk el a pályát - értékelte a mérkõzést Farkasinszky Gyuláné.

A Nyíregyházi FSE hazai pályán legközelebb február 4-én, vasárnap 15 órától a Vasas Csata SE csapata ellen lép fel, melyet a Szekszárd elleni idegenbeli mérkõzés elõz majd meg.

Szöveg: Balogh Gyula
Fotó: Bíró Zsolt