slideshow 1

 

Országos verseny döntője az Eötvös Gyakorlóiskolában

A 2018/19-es tanévben Nyíregyházán 13. alkalommal megrendezésre kerülő verseny szóbeli fordulóját 2019. március 29-én szerveztük iskolánkban.

A 7-10. osztályosok részére meghirdetett kétfordulós versenyt a Nemzeti Tehetség Program, Emberi Erőforrások Minisztériuma anyagi támogatásával valósítottuk meg.

 

A verseny további támogatói:

 

Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Nyíregyházi Egyetem
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területfejlesztési és Környezetgazdálkodási Ügynökség
Michelin Hungária Kft.

Budapesti Francia Intézet

Magyar-Francia Ifjúsági Alapítvány

Magyarországi Franciatanárok Egyesülete

Debreceni Alliance Française Kulturális Egyesület
Raabe Klett Kiadó
Műszaki Könyvkiadó

Lexika Kiadó

Eredmények 7-10. osztály

7. osztály

Helyezés

Név

Írásbeli eredmény

Szóbeli eredmény

Összesen

1.

Szentandrási-Szabó Lola

45

47

92

2.

Bessenyei Zsófia

48

41

89

3.

Juhász Janka

43,5

45

88,5

4.

Gulyás Gréta

45

43

88

5.

Mácsai Laura

40

47

87

5.

Varga Anna

48

39

87

6.

Koncz Péter

49,5

37

86,5

7.

Bálint Dorottya

46,5

37

83,5

8.

Halász Panna

45,5

37

82,5

9.

Nagy Róza Rebeka

46,5

35

81,5

10.

Nagy Krisztina

46

33

79

11.

Babicz Barbara

47

31

78

11.

Czakó Boróka

46

32

78

12.

Jármy Zsófia

40,5

37

77,5

13.

Tóth Natália

43

32

75

14.

Tanyik Hanna Athéna

40

34

74

Az évfolyam legeredményesebb iskolája:
Apáczai Csere János Általános Iskola és AMI (Nyíregyháza)
NYE Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Különdíjak:

Legszebb kiejtés: Szentandrási-Szabó Lola
Leggazdagabb szókincs: Juhász Janka
Legjobb kommunikáció: Mácsai Laura

8. osztály

Helyezés

Név

írásbeli eredmény

Szóbeli eredmény

összesen

1.

Temesváry János

47,5

48

95,5

2.

Fedor Ádám

47,5

47,5

95

3.

Komáromi Hédi

48,5

46

94,5

3.

Nyiri Villő

48,5

46

94,5

4.

Mező Dorottya

44,5

49

93,5

5.

Walton Rebeka

48

45

93

6.

Nagy Zsanett

44,5

48

92,5

7.

Kapta Sára Rebeka

48

43

91

7.

Zákány Bianka

46

45

91

8.

Mendler Réka

42,5

46

88,5

9.

Juhász Benedek

43,5

41

84,5

10.

Ruzsa Bence

43

41

84

11.

Bácsatyai Lili

46

37

83

11.

Bognár Jázmin

45

38

83

12.

Karácsony Dorina

44

37

81

12.

Király Levente

47

34

81

13.

Balla Zámor

43

32

75

Az évfolyam legeredményesebb iskolája:
Budapesti XIII. Kerületi Gárdonyi Géza Általános Iskola

Különdíjak:

Legszebb kiejtés: Zákány Bianka
Leggazdagabb szókincs: Walton Rebeka
Legjobb kommunikáció: Mező Dorottya

9. osztály A csoport

Helyezés

Név

Írásbeli eredmény

Szóbeli eredmény

Összesen

1.

Kovács Kevin

43,5

42

85,5

2.

Tóth Lili Hanna

40,5

38

78,5

3.

Vereszki Anna

38,5

38

76,5

4.

Kispál Anna

42,5

32

74,5

4.

Petre Dorina

38,5

36

74,5

5.

Takács Zsanett

36,5

36

72,5

6.

Koszpek Marcell

37

33

70

6.

Tóth Dorottya Berta

37,5

32,5

70

B csoport

Helyezés

Név

Írásbeli eredmény

Szóbeli eredmény

Összesen

1.

Zay Zsombor

49

47

96

2.

Németh Anna

49

43

92

2.

Simon Bolda Bogáta

48

44

92

3.

Dobos Lili

48

43

91

3.

Noviczki Eszter

48

43

91

3.

Puskás Petra

50

41

91

4.

Pákozdi Liza

48

40,5

88,5

5.

Molnár Csenge

48

38,5

86,5

5.

Németh Dániel

49

37,5

86,5

Az évfolyam legeredményesebb iskolája:
Budapesti VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium

Különdíjak:

Legszebb kiejtés: Kovács Kevin
Leggazdagabb szókincs: Simon Bolda Bogáta
Legjobb kommunikáció: Takács Zsanett

10. osztály A csoport

Helyezés

Név

Írásbeli eredmény

Szóbeli eredmény

Összesen

1.

Ugaros Luca

48

49

97

2.

Fehér Kincső Napsugár

47

43

90

3.

Sipos Borbála

46,5

40

86,5

4.

Sebők Martin

47

38

85

5.

Horváth Dorottya

47,5

34

81,5

6.

Aux Liliána

47

31

78

7.

Kovács Benedek

45,5

32

77,5

8.

Maresch Kornél

45,5

31

76,5

8.

Tóth Kinga

45,5

31

76,5

B csoport

Helyezés

Név

Írásbeli eredmény

Szóbeli eredmény

Összesen

1.

Dobos Dávid

47

46

93

2.

Calis Stephand Mihály

46

44,5

90,5

3.

Major Dzsenifer

46

44

90

4.

Gelencsér András

45

44,5

89,5

5.

Fülep Flóra

45

42

87

6.

Orbán Zsófia

46

39,5

85,5

7.

Kis Liliána Melodi

45

39

84

8.

Kaszás Csenge

46

36,5

82,5

9.

Somorjai Noémi Anna

45

36

81

 

Az évfolyam legeredményesebb iskolája:
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája

Különdíjak:

Legszebb kiejtés: Ugaros Luca
Leggazdagabb szókincs: Major Dzsenifer
Legjobb kommunikáció: Dobos Dávid

Az 5-6. osztályos versenyzők csak írásbeli versenyen vettek részt, az itt szerzett pontszám alapján az 1-10. helyezetteket hívtuk meg az eredményhirdetésre. Díjazásukra a verseny támogatóinak köszönhetően volt lehetőség.

Eredmények: 5-6. osztály

5. osztály

helyezés

Versenyző neve

Évf.

Pontszám

1.

Mádi-Nátor Lili

5.

49,5

2.

Csorba Zita

5.

49

2.

Orbán Dániel

5.

49

3.

Király Kata Magdolna

5.

48,5

4.

Lakó Dorottya

5.

48

5.

Hübner Júlia

5.

47,5

6.

Papik Szonja

5.

46,5

7.

Balogh Simon

5.

46

8.

Király Dóra

5.

45,5

9.

Hancz Johanna

5.

45

9.

Zöldi Panna

5.

45

9.

Mucsi Molli

5.

45

9.

Bouzouidja Fatima Zahra

5.

45

10.

Gécs Hanka

5.

44,5

10.

Prekopcsák Anna

5.

44,5

Az 5. évfolyamon a legeredményesebb iskola:

Budapesti XIII. Kerületi Gárdonyi Géza Általános Iskola

6. osztály

helyezés

Versenyző neve

Évf.

Pontszám

1.

Olajos Luca Panka

6.

50

1.

Szalma Benedek

6.

50

2.

Papp Emma

6.

48,5

3.

Fehér Minka

6.

47

4.

Bukovinszki Balázs

6.

46

5.

Fórián-Szabó Zoltán

6.

44

6.

Kun-Szabó Kristóf

6.

43,5

7.

Lukács Nikoletta Lilla

6.

42,5

8.

Argyellán Anasztázia

6.

42

9.

Pozsgai Lilla

6.

41

9.

Raffai András

6.

41

10.

Hupján Kamilla

6.

40

10.

Mácsai Lilla

6.

40

10.

Sütő Áron

6.

40

10.

Szórád Jázmin

6.

40

A 6. évfolyamon a legeredményesebb iskola:
Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola (Budapest)

 

Regisztráció a verseny előtt

 

Dr. Komáromi István igazgató megnyitja a versenyt

Dr. Ulrich Attila alpolgármester köszöntője

A versenyzők hallás utáni értési feladatot oldanak meg

A szóbeli feladatot teljesítő versenyzőt hallgatja a zsűri

A szakmai konferencia résztvevői Poros Andrást hallgatják

Az ünnepélyes díjátadás egy pillanata

A díjátadás egy másik vidám pillanata

A meghívott vendégek a díjátadón

(Fotó: Drótos István)

 


 

2016, Nyiregyhaza