Reformáció: a vándorkiállítás első állomása a Nyíregyházi Egyetem

A Nyíregyházi Egyetem Tanítóképző Intézete és a nyíregyházi Evangélikus Roma Szakkollégium szervezésében 2017. február 13-án 10:00 órától nyitották meg azt a vándorkiállítást a Nyíregyházi Egyetem kerengőjének földszintjén, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával valósíthattak meg a szervezők.

 

Az "500 éves a reformáció" című vándorkiállítás anyaga először a Nyíregyházi Egyetemre látogatott, ahol Dr. Jenei Teréz, az egyetem Tanítóképző Intézete intézetvezetőjének köszöntőjét követően dr. Kiss Ferenc, általános rektorhelyettes, az intézmény vezetője köszöntötte a jelenlévőket. A rektorhelyettes rávilágított: hasonló időszakot élünk, mint ötszáz éve a reformáció idején, most azonban a fogyasztói társadalom megreformálására, az emberi kapcsolatok megerősítésére kellene törekednünk – fogalmazta meg gondolatait.

 

Ezt követően Laborczi Géza, lelkész, a KRSZH elnöke a reformáció erejéről és Luther Márton ma is érvényes üzenetéről beszélt, mely a vallást és a hitet a hétköznapi ember számára is elérhetővé és megfoghatóvá tette. „Luther teológiája szerint a kegyelem és a hit Istentől kapott ajándék, jó cselekedetekkel nem lehet érdemeket szerezni Isten színe előtt. A keresztény ember azonban mégis jót cselekszik, nem azért, hogy ezzel valamit elérjen, hanem szeretetből” – idézte Luther gondolatait.

 

A programot Gulyás Csaba történelemtanár, a kiállítás egyik szervezője nyitotta meg, avval az üzenettel, hogy reméli a reformáció gondolatainak a tárlat új táptalajt ad majd, mely erősítheti a kiállítást meglátogatók hitét, illetve minél szélesebb körű tájékoztatását, ezáltal a reformáció gondolatait újból életre kelhető – zárta köszöntőjét.

A megnyitót követően az Evangélikus Roma Szakkollégium hallgatói nyilvános tárlatvezetést tartottak az érdeklődőknek.