slideshow 1

„Úsztak a sikerekben” az Eötvös Gyakorlósok

Az elmúlt hetekben rendezték és bonyolították le úszásban a különböző korcsoportos megyei diákolimpiai versenyeket Mátészalkán és Nyíregyháza – Sóstógyógyfürdőn. Mindkét helyszínen és a - „kicsiktől” a „nagyokig” - a különböző korcsoportokban egyaránt képviseltették magukat a 12 évfolyamos Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulói is. Az iskolában az utóbbi időben egyre népszerűbbé váló úszásnak komoly és lelkes követői, mondhatni tábora jött létre, melyre nagyobb figyelem irányul az iskolai testnevelés-tanítás keretein belül is. A „kötelező”, s a testnevelés órák keretében a Nyíregyházi Egyetem uszodájában szervezett úszásfoglalkozások mellett természetesen a komolyabb eredményeket megcélzóknál - a sportág szeretetén és az elkötelezettségen túl - mindehhez nagy mértékben járulnak hozzá azok a jelentős többletidőt és energiát igénylő edzések is, amelyek a különböző sportegyesületekben zajlanak. Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőiknek!

 

A részletes eredménylista az alábbiakban olvasható:

 

I - II.  korcsoport eredményei (2018. január 20. Mátészalka):

 

I. korcsoport

 

Mudri Botond (1/B)

50 m gyorsúszás 4. hely

50 m mellúszás 5. hely

 

Salamon Bodza (1/B)

50 m gyorsúszás 12. hely

50 m mellúszás 12. hely

 

                       

II. korcsoport 

 

Lakatos-Szepesi Dorina (4/C)     

50 m gyorsúszás 2. hely

 

Both Réka (3/C)

50 m gyorsúszás 38. hely

50 m hátúszás 22. hely

 

 

 

III - VI.  korcsoport eredményei (2018. január 27. Nyíregyháza - Sóstógyógyfürdő):

 

III. korcsoport – A kategória

 

 

 

 

 

Babicz Barbara (6/A)

100 m gyors 3. hely

100 m pillangó 4. hely

 

Barna Bianka Dorottya (5/B)

100 m mell 2. hely

100 m pillangó 3. hely

 

           

 

III. korcsoport – B kategória

 

 

Gurbán Ákos (7/C)

100 m gyors 14. hely

50 m mell  15. hely

 

Gurbán Dóra (5/B)

100 m gyors 18. hely

50 m mell 7. hely

 

Pelle Flóra (5/B)

100 m gyors 20. hely

50 m mell 11. hely

 

Lajtos Hanna (5/A)

50 m mell 19. hely

Pelle Flóra, Gurbán Dóra,

Lajtos Hanna, Tóth Luca (6/C)

4x50 m gyors váltó 4. hely

           

 

IV. korcsoport – A kategória

 

                Gzegle Péter (8/D)                   

       100 m mell 1. hely

100 m hát 1. hely

 

 

                Török Ninetta (8/A)

100 m mell 2. hely

100 m pille 3. hely

 

 

           

V-VI. korcsoport – B kategória 

 

Thuróczy Áron (10/A)

100 m gyors 2. hely

100 m hát 1. hely

 

Szakál Dominik (10/C)

100 m gyors 4. hely

100 m mell 5. hely

 

Barna Kristóf Bendegúz (9/A)

100 m gyors 6. hely

100 m  mell 2. hely

 

Horváth Demeter (12/A)

100 m gyors 5. hely

Barna Kristóf Bendegúz, Szakál Dominik,

Horváth Demeter, Hankóczki Döme

4X50 m gyors váltó  2. hely

           

 

V-VI. korcsoport – A Kategória

 

Garai Balázs (9/B)

100 m gyors 2. hely

100 m pillangó 1. hely

 

 

 

(Jenei Andrea – Komáromi István)

 

 

(Fotó: Drótos István)

 

 


 

2016, Nyiregyhaza