Út a sikeres startup vállalkozáshoz

Szeptemberben újra indul egyetemünkön a Hungarian Startup University Program. 

A HSUP célja a hazai egyetemisták megismertetése az innováció világával, a modern vállalkozói ismeretekkel és különösen a startupok működésével, mindezt egy új, közös oktatási platformon keresztül. Nézd meg a bemutatkozó videót itt: HSUP bemutató

Interaktív, játékos tananyagok segítségével tanulhatsz

Ha korábban még nem volt alkalmad elmerülni a piac, a pénz és az innováció világában, akkor sem kell megijedned. A Hungarian Startup University Programban interaktív, játékos tananyagok, személyre szabott tartalmak segítségével a saját tempódban tanulhatsz, és mi is mindvégig melletted leszünk. A magyar startup világ folyamatosan alakul, fejlődik, és ebben rád is számítunk. Biztosak vagyunk benne, hogy együtt még messzebbre juthatunk.

További részletek a programról: 
Hallgatói kézikönyv
HSUP ismertető

Tanulj akár alkalmazáson keresztül is!

Ahhoz, hogy bármikor könnyedén hozzáférj a tananyaghoz, töltsd le a HSUP applikációt az App Store-on vagy a Google PlayStore-on keresztül és engedélyezd az értesítéseket, hogy mindig képben legyél az aktuális tudnivalókkal.

Mit kaphatok?

A Hungarian Startup University Program (HSUP) Magyarország első felsőoktatási szintű startup programja. A HSUP egy két féléves e-learning tárgy, amelynek I. félévében az innovatív gondolkodásmód és a startup világ megismerése kerül a fókuszba, míg a II. félévben egy vállalkozás felépítésével kapcsolatos gyakorlati tudást sajátíthatsz el.

Kredit

Tudjuk, hogy most az egyetem sikeres elvégzése az egyik legfontosabb célod. A HSUP ebben is segíthet, hiszen ez a program egyetemi tárgyként indul, azaz az oktatási intézményed innovatív szemléletének köszönhetően kreditet kaphatsz a HSUP sikeres elvégzéséért.

Ösztöndíj

Ha sikeresen teljesítetted az első félévet, és a második félévben is folytatod a tárgyat – azaz csapatban dolgozol tovább egy üzleti ötleten – HSUP-ösztöndíjban részesülsz. Havi 50 ezer forint támogatással segítünk abban, hogy ötleteddel felkészülj a valós piaci környezetre, és csak az álmaidra fókuszálhass! A második (tavaszi) szemeszter során legjobban teljesítő 15 csapat tagjai – csapattagonként – 1 millió forintos külön ösztöndíjban részesülnek. A startuppá válni képes 4 legígéretesebb csapat pedig – amennyiben megalapítják a vállalkozásukat és sikeresen vonnak be tőkét a piacról a tavaszi félév zárását követően – további vissza nem térítendő támogatáshoz juthatnak, startuponként akár 20 millió forint értékben.

Mentorálás

A második félév végén tanulmányaid sikeres lezárásához be kell mutatnod az ötleted első működő verzióját. Ehhez minden támogatást megkapsz – és hogy igazán értékessé és egyedivé tegyük a programot, az egyetem oktatóin kívül a startup világ vállalkozóit is segítségül hívtuk. Ijesztőnek hangzik? Csak semmi pánik! Startupperként van, hogy bejön a számításunk, és van, hogy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretnénk. Szerencsére a HSUP-ban a fejlődés számít!

Partneri kihívások

A partneri kihívás során a partnerek olyan kihívást vagy problémát fogalmaznak meg, amiket a mindennapi működésük során tapasztalnak. Az első félévben dönthettek, hogy saját ötletet bemutató onepagert adtok le, vagy egy partner által megfogalmazott vállalati kihívásra dolgoztok ki megoldást. A kihívást adó partner átnézi és értékeli a beérkezett ötleteket, majd kiválasztja, azt az ötletet, amely kidolgozását szeretné támogatni mentorációval és egyéb szakmai felajánlással a második félév során. A partner által kiválasztott ötleten dolgozó csapat is (3-5 fős) ösztöndíj- támogatásban fog részesülni a többi, saját projektötleten dolgozó csapathoz hasonlóan. A HSUP platformon a partneri kihívások folyamatosan nyílnak meg a félév során, így ott tudtok majd a részletekről tájékozódni, és jelentkezni a kihívásra.

Jelentkezz, vedd fel a kurzust és emelkedj ki a tömegből!

További info: HSUP weblap

A program a Nemzeti Innovációs Ügynökség közreműködésével, a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból valósul meg.