Az Eszterházy nyerte a fõiskolás kosárrangadót

Jobban bírta a mérkõzés végét az egri Eszterházy Fõiskola férfi kosárlabdacsapata a Nyíregyházi Fõiskola SE-vel szemben, így gyõzelmet ünnepelhettek az NB2-es bajnokságban.

Szerda este a fõiskola kosárlabdacsarnokában az Eger és az NYFSE nézett egymással farkasszemet. A hazai csapat nagyon jól bekezdett, öt perc eltelte után 16-9 re vezettek. A vendégek késõbb idõt kértek, s a negyed végén már öt ponttal  - 30-35 - átvették a vezetést. A második etapra ismét magukra találtak a Hegedûs-tanítványok, így az elsõ félidõ végére már csupán kettõ pont volt a különbség.

Letámadtak és gyõztek

A harmadik játékrészben letámadásos védekezést alkalmaztak a vendégek, mellyel alaposan összezavarták a vendéglátókat, s nyolc perc alatt 20-8-at produkáltak az egriek. Kijelenthetõ, itt dõlt el a találkozó végkimenetele.

Az utolsó felvonásban már csak kozmetikázni tudtak a nyíregyháziak az eredményen, de közelebb már nem tudtak kerülni a heves megyeiekhez. A találkozó végeredménye: Nyíregyházi Fõiskola SE - Eger Gépszolg 96-120

- Nem jöttek a dobásaink, amikor a legnagyobb szükségünk lett volna rájuk. Örülök, hogy  több jó pillanatunk is volt a mérkõzésen, egy két játékosom sajnos betegség miatt nem tudta legjobb formáját hozni - értékelte a találkozót Hegedûs Ferenc, az NYFSE edzõje.