Szolgáltatásfejlesztés az Európai Unió kétszázmilliós támogatásából a Nyíregyházi Főiskolán

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretén belül „Hallgatói és intézményi szolgáltatásfejlesztés a felsőoktatásban” elnevezésű felhívásra a Intézményünk „Szolgáltató Nyíregyházi Főiskola” című TÁMOP-4.1.1-08/1-2009-0011 számú projekttervet nyújtott be.

A projekt pályázat útján 199 579 760 Ft összköltséggel támogatásban részesült, melynek 90%-át, 179 621 784 Ft-ot az Európai Szociális Alapból, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatás formájában nyújtják a fejlesztések megvalósulása céljából, a fennmaradó 10%-ot az Intézmény önerőként biztosítja.
A két év alatt megvalósítandó projekt sajtótájékoztatójára, illetve az azt követő nyitókonferenciára február 23-án került sor. Arató Gergely az Oktatási és Kulturális Minisztérium Államtitkárának köszöntőjét követően Dr. Nagy Bertalan, a projekt menedzsere ismertette a projekt operatív célkitűzéseit. A továbbiakban bővebb előadássorozat keretében bemutatásra került többek között az AVIR ágazati előkészítse, a DPR módszertana és a magyarországi diplomás életpálya helyzetének elemzése.
A projekt hosszú távú célja, hogy a főiskola megfeleljen a 21. századi felsőoktatási intézményekkel, az intézmény szolgáltatásaival kapcsolatos elvárásoknak. Nagyobb hatást gyakoroljon környezete munkaerőpiaci folyamataira és rugalmasan válaszoljon annak változásaira, direktebb kapcsolatot alakítson ki a felsőfokú végzettségű munkaerővel és a potenciális foglalkoztatókkal. A projekt tevékenységein keresztül erősítse a Nyíregyházi Főiskola helyzetét a felsőoktatási piaci versenyben. A kiemelt rövid távú céljai a vezetői döntéshozatal hatékonyabbá tétele az Adattár alapú Vezetői Információs Rendszer – AVIR segítségével, a munkaerő piac szereplőivel történő együttműködések megerősítése, a hallgatói elégedettség javítása, az öregdiák- intézmény viszonyrendszer szorosabbá tétele. A projekt legfontosabb konkrét céljai olyan intézményi Diplomás Pályakövető Rendszer – DPR kialakítása, mely lehetővé teszi a végzett hallgatók munkaerő-piaci sikerességének nyomon követését, az intézményi adatszolgáltatás hatékonyságának növelése érdekében adattár alapú vezetői információs rendszer kialakítása, hallgatói karrier-tanácsadási szolgáltatás fejlesztése, mentori, tutori rendszerkiépítése.

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap és az Európai Regionális Fejlesztési Alap
társfinanszírozásával valósul meg
„Szolgáltató Nyíregyházi Főiskola” című TÁMOP -4.1.1-08/1-2009-0011 számú projekt