Versenyképes Nyíregyházi Főiskola

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, NFÜ, a Társadalmi Megújulás Operatív Program, TÁMOP, keretén belül TÁMOP-4.1.1/A-10/KONV Hallgatói és intézményi szolgáltatásfejlesztés a felsőoktatásban című felhívást tett közzé, melyre a Nyíregyházi Főiskola TÁMOP-4.1.1/A-10/KONV-2010-0013 azonosító számon regisztrált, 2010. 03. 16-án befogadott pályázatot nyújtott be. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség döntött a Pályázat támogatásáról, a Szerződés tárgya a "Versenyképes Nyíregyházi Főiskola" című projekt elszámolható költségeinek az Európai Szociális Alapból, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatás formájában történő finanszírozása.

 

A Projekt fizikai megvalósításának tervezett időtartama: 2 év, 2010. 04. 01 - 2012. 03. 31.

 

A Projekt összköltsége 527 265 190 Ft. A támogatás mértéke a Projekt elszámolható összköltségének 95.00 %-a, azaz 500 901 930 Ft. Az önerő mértéke a projekt elszámolható költségének 5.00 %-a, azaz 26 363 260 Ft.

 

A Projekt hosszú távú célja szervesen kapcsolódik a folyamatban lévő "Szolgáltató Nyíregyházi Főiskola" című projekt célkitűzéseihez, nevezetesen, hogy a Nyíregyházi Főiskola megfeleljen a 21. századi felsőoktatási intézményekkel, az intézmény szolgáltatásaival kapcsolatos elvárásoknak, nagyobb hatást gyakoroljon környezete munkaerő-piaci folyamataira, és rugalmasan válaszoljon annak változásaira, direktebb kapcsolatot alakítson ki a felsőfokú végzettségű munkaerővel és a potenciális foglalkoztatókkal, a projekttevékenységein keresztül erősítse a Nyíregyházi Főiskola versenyhelyzetét a felsőoktatási piacon.

 

A "Versenyképes Nyíregyházi Főiskola" című projekt legfontosabb rövid távú céljai között elsődleges az NYF munkaerő-piaci alkalmazkodóképességének javítása, a gyakorlatorientált képzések fejlesztése, hogy a végzett hallgatók ismereteikben és kompetenciáikban megfeleljenek a mindenkori munkaerő-piaci igényeknek. További cél az intézményirányítás hatékonyságának továbbfejlesztése, melynek keretében korszerűsítjük az intézmény  minőségirányítási rendszerét, és kiszélesítjük az AVIR adatszolgáltatásait.

 

A Projekt legfontosabb konkrét céljai közé tartozik olyan belső és külső gyakorlóhelyek kialakítása, fejlesztése, melyek nemcsak az előírt szakmai gyakorlati kötelezettség sikerességét biztosítják a hallgatóknak, hanem szolgáltatások keretében speciális, alapképzettségen felüli ismereteket is nyújtanak. Az NYF hallgatói - oktatói ügyfélszolgálatának korszerűsítése mellett a Projekt eredményeként hegesztőtechnológiai labor és ügyvitel-technikai labor kerül kialakításra a kor követelményeinek megfelelő, BAT, Best Available Technology, eszközparkkal és technológiával. A minőségirányítási rendszer fejlesztése komplexszé teszi a VIR-rel támogatott intézményirányítási folyamatot. A nemzetköziség és nyitottság jegyében az NYF honlapjának naprakész, teljes körű, angol és orosz nyelvű változatának fejlesztése mellett 80 - 80 fős International Week, illetve Multicultural Week rendezvényekre kerül sor.