A pályázat megvalósításának ideje az eredeti kiírás szerint 2020.12.01.- 2021.06.30. közötti időszakra volt tervezve, azonban a járványügyi helyzet miatt a határidőt 2021. december 31-ig meghosszabbították. A kitűzött célok megvalósítását az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzeti Tehetség program támogatta.
Mint ahogy arra a pályázati program címe is utal a projekt fókuszában a hazai és a határon túli magyar kiemelkedően tehetséges és pályakezdő fiataloknak az innovációs ökoszisztéma folyamataival és szereplőivel való megismertetése és az innovatív ötleteik megvalósításának támogatása állt. A program keretében számos tréning igyekezett elősegíteni a fiatalok önmenedzselő, innovációs és vezetői készségeinek fejlődését; valamint az innovációs tevékenységek során felmerülő kihívásoknak és esetleges konfliktusoknak a kezelését. A megvalósított tevékenységek során programba bekapcsolódó fiatalok többek között részletesen megismerhették az innovációs környezet sajátosságait (így pl. a startupok világát), a kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) rendszer alapjait és összefüggéseit; és bemutatták részükre a különböző pályázati rendszereket. Az érdeklődő fiatalok információkat kaptak továbbá az elméleti és gyakorlati pályázati és forrásteremtési lehetőségekről is.
A jelentkezett hallgatók programba való beválogatása sokrétű információn alapult, fő szempont volt az érdeklődés, a motiváció és a kreativitás megléte. A kiértékelést az Egyetem munkatársai (pszichológus szakemberek) végezték el.
A kiválasztott hallgatók 2 munkacsoportban kezdték el a különböző projektelemek megvalósítását.
Az 1. munkacsoportban a hallgatók innovációs tevékenységgel kapcsolatos mikroprojekteket fogalmaztak meg. Ennek eredményeként új ötletek (termékek, szolgáltatások vagy modellek) kidolgozására került sor, amelyek újszerűek és különböző társadalmi, gazdasági igényeket elégítenek ki. A 2. munkacsoport konkrét K+F+I igényre kiírt feladatokat dolgozott ki, amelyek egy-egy vállalat által megfogalmazott és beküldött feladat, ill. probléma megoldására irányultak.
A projekt megvalósításának részét képezte még 2 szakmai nap, amelyen online formában több mint 100 hallgató vett részt, valamint egy szakmai kiállítás is, amelyen a fiatal innovátorok nemcsak nagyközönség elé tárták, hanem be is mutatták az ötleteik első prototípusait.
A projektet decemberben a Hallgatói innovációs ötletek versenye zárta. A verseny keretein belül közel 40 tehetséges hallgató mutatta be a saját innovatív ötletét, amelyet egy szakmai zsűri értékelt és adott jól hasznosítható tanácsokat az előadók részére, valamint ajánlott fel a folytatáshoz további szakmai és egyéb támogatási lehetőséget.
A programok és pályázat megvalósításának támogatói: