Kedves Hallgatók!
A mellékelt lehetőséget ajánlotta fel a Magyar Tudományos Akadémia Infobionikai és Neurobiológiai Plaszticitás Kutatócsoportja valamint a Kognitív Tudományi Kutatócsoportja elsősorban hallgatóink részére.
Érdeklődni, illetve jelentkezni lehet a megjelölt honlapon.
A koordinálás érdekében kérjük, irodánkban is jelezze szándékát, hisz a vizsgálat egy része személyes találkozást is jelent a kutatócsoporttal, melynek szervezését irodánk végzi.
Elérhetőségünk: személyesen: Nyíregyházi Főiskola "B" épület fsz. 076.
e-mail: gonczine@nyf.hu
kisferie@nyf.hu
Üdvözlettel: Esélyegyenlőségi Iroda munkatársai
FELHÍVÁS
A közreműködését szeretnénk kérni a diszlexia fiatal felnőttkori jellemzőinek alaposabb megismeréséhez. Magyarországon ebben az életkorban a körülhatárolt diagnózishoz és a megalapozott tréninghez még számos kutatásra van szükség, ehhez járulna hozzá jelentős
mértékben a részvételével. Az MTA-SE-PPKE Infobionikai és Neurobiológiai Plaszticitás Kutatócsoportja valamint az MTA-BME Kognitív Tudományi Kutatócsoportja neurobiológusok, orvosok és pszichológusok közreműködésével vizsgálja a diszlexia tüneteit és ezek idegrendszeri hátterét, a figyelmi, tanulási és nyelvi képességek területén. A kutatások egyidejűleg pszichofizikai és kísérleti pszichológiai (PPKE, BME), elektrofiziológiai (PPKE) és fMRI (SE, Neurológiai Klinika) módszerekkel történnek. A kutatások eredményeképpen remélhetőleg lehetővé válik olyan tréningcsomagok fejlesztése diszlexiások figyelmi-és tanulási problémáinak enyhítésére, ami figyelembe veszi az egyénenként különböző mértékben érintett látási és hallási figyelmi funkciókat. A kutatásról és a diszlexiáról további információk találhatók a kutatócsoport honlapján, amelynek internetes elérhetősége: