Együttmûködést kötött a város- és a fõiskola vezetése

Együttmûködési megállapodást írt alá Nyíregyháza város önkormányzata és a Nyíregyházi Fõiskola. A szerzõdésben megállapodtak a kölcsönös tájékoztatás lehetõségeirõl, a képzési szerkezet és a városfejlesztési célok összehangolásáról, és a jövõbeni fejlesztési lehetõségekrõl is.

A Nyíregyházi Fõiskola szenátusa és Nyíregyháza város közgyûlése a szerzõdésben egyebek mellett rögzítette azt is, hogy a felsõoktatási intézmény képzési rendszerét összehangolják a városfejlesztés céljaival. A jövõben rendszeresen találkoznak, egyeztetik a rendezvényeket és közös kulturális eseményeket is tartanak.

- Több évtizede van kapcsolat a város és a városban mûködõ felsõoktatási intézmények között. A 2000-ben létrejött Nyíregyházi Fõiskola mind szerkezetében, mind képzési tartalmában egy olyan kihívás elõtt áll, amelyet önmagában nem is lehet, és nem is illik teljesíteni. Én úgy gondolom, hogy szoros együttmûködést kell ápolni a környezetünkkel, és ennek egyik fontos formája az a megállapodás, amit alá a polgármesterasszonnyal írtunk alá - mondta el Dr. Balogh Árpád fõiskolai rektor a Nyíregyházi Televízió híradójának.

A szolgáltatásokra is nagy hangsúlyt fektettünk

- Természetesen a fõiskola mûködési profiljának megfelelõen alakítottuk az együttmûködési szerzõdést. Ebben taglaltuk, hogy milyen képzési egyeztetések lehetnek, s azt is, hogy a kutatás-fejlesztésben milyen lehetõségek rejlenek. A szolgáltatásokra is nagy hangsúlyt fektettünk, ami nagymértékben hozzájárulhat a Nyíregyházán és környékén élõk megelégedettségéhez  - tette hozzá a Nyíregyházi Fõiskola rektora.

A megállapodásban azt is rögzítették, hogy a megépítendõ fõiskolai médiacentrumot, és az önkormányzati médiumokat kölcsönösen használják azért, hogy információk szélesebb nyilvánosságot kapjanak.
- A Város-Kép Kht. alkalmas a gyakorlati képzésekre, a fõiskolának pedig az újonnan kiépült technikája a közös munkát segíti elõ. Olyan munkát, amit el lehet adni akár más televíziónak, akár reklámfilmnek, vagy bármi más területen is értékesíthetõ. Minden beruházásból pénzt kell csinálni, s olyan forrásokat elõteremteni, amivel a két intézmény fenntarthatóságát lehet biztosítani –válaszolta a Csabai Lászlóné arra a kérdésre, hogy miben segíti elõ a városi intézményeket ez a szerzõdés.

A fõiskola több egységével szerzõdtek

Hasonló együttmûködési szerzõdést jön létre az Állatpark és a Tuzson János Botanikus Kert, a Térségi Integrált Szakképzõ Központ és a Képzési és Továbbképzési Intézet, valamint a Nyírsuli Kht. és a Nyíregyházi Fõiskola Testnevelési és Sporttudományi Intézete között is.

Arra a kérdésre, hogy mikortól beszélhetünk konkrétumokról a város polgármestere így felelt:
- Gyakorlatilag minden nap, akár holnaptól kezdve, hiszen a parkolás kérdése is aktuális, ebben május közepéig dönteni kell, mert a fõiskola hallgatóinak ígéretet tettünk erre. A lõtér ügye is asztalon lévõ téma, ez valamelyik ülésen a közeljövõben napirendre fog kerülni, de a fõiskolára érkezõ fiatal kutatók elhelyezése szintén egy olyan kérdés, amit a közgyûlésen meg kell vitatnunk. De például a megállapodásban szereplõ botanikus kert és az állatpark közös együttmûködésének kidolgozása már munka alatt van, hiszen az év második felében a pályázatot be kell adni. 

Segítik az oktatókat 

Az együttmûködési megállapodásban arról is megegyeztek a felek, hogy a fõiskolai oktatók letelepedését az önkormányzat soron kívüli bérlõkijelölésével segíti, és az oktatókat ezentúl rendszeresen bevonják a városi koncepciók elõkészítésébe, és az azokat megelõzõ kutatásokba, elemzésekbe is.

-ej-