Közös folyóiratot indított Nyíregyháza városa és a fõiskola. A negyedévente megjelenõ lap egy Krúdy-regény címét kapta. A Vörös Postakocsi elsõ számát a Nyíregyházi Fõiskola rektori dísztermében mutatták be a lap szerkesztõi a fõiskola és a város vezetõivel.
További kiemelt hírek:
A Szenátus soron következõ ülése - december 19.
Nyíregyháza Egykor, Ma, Holnap. Ezt az alcímet kapta A Vörös Postakocsi elsõ száma. A mûvészeti, tudományos és közéleti folyóirat a Nyíregyházi Fõiskola és a megyei jogú város közös gondozásában jelent meg, az alapötlet Pethõ Józseftõl és Onder Csabától származik. A lap nem titkolt célja az is, hogy megmutassa Nyíregyháza városa és fõiskolája szellem arculatát is.
- Ez a folyóirat Nyíregyházának és a megyének azt a szellemi felhajtóerejét kívánja tükrözni, ami az utóbbi évtizedben megjelent. Része az irodalom, a városelemzés, az építészet és mindaz, amit Nyíregyháza a modern kultúrában jelenteni tud – mondta Jánosi Zoltán, a Nyíregyházi Fõiskola rektora.
A fõiskola az anyagi források mellett másban is segítette a folyóirat létrejöttét, hiszen teret adtak a városi és megyei írócsoport újjászületésének. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei írócsoport két hónapja született újjá, és sok olyan fiatal lett a tagja, akik az intézményben végeztek, vagy éppen dolgozói, hallgatói az NyF-nek.
- Ez egy új, az értelmiség megjelenésének minõségi terméke. Azt remélem, hogy a fõiskola oktatói, hallgatói és a város értelmiségei kihasználják majd a lap nyújtotta lehetõségeket, részben hogy írnak bele, részben pedig hogy olvassák – nyilatkozta Csabai Lászlóné, Nyíregyháza polgármestere.
A folyóirat címe azonos egy Krúdy –regény címével. A szerkesztõk azt mondták, az szinte már természetes volt, hogy a nyíregyházi születésû íróval kapcsolatos nevet kapjon a lap. A Vörös Postakocsi egyébként 1913-ban jelent meg. Onder Csaba, alapító társszerkesztõ elmondta, szeretnék, ha Nyíregyháza újból Krúdyként lenne ismert a régióban és Magyarországon is egyaránt.
A Vörös Postakocsi elsõ száma ötszáz példányban jelent meg, ez kereskedelmi forgalomba nem került. A tervek szerint a következõ megjelenés jövõ év tavaszára datálható.
-ej-
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |