2013-ban már huszadik alkalommal szervezték meg a megmérettetést Angliában, melyre az ottani művészeti főiskolák, egyetemek hallgatóin kívül minden alkalommal meghívnak egy külföldi művészeti főiskolát. Magyarországról a Nyíregyházi Főiskola hallgatói (Nagy Lajos Imre és tanítványai) az első meghívottak, akik részt vehetnek a programban, így az ország számára is különleges jelentőséggel bírt e szakmai invitálás, mellyel elismerték az ott folyó művészeti munkát is. Minden meghívott felsőoktatási intézmény maximum 15-15 öntött bronzéremmel (előlap+hátlap) szerepelhet a kiállításon, melyet általában valamelyik brit művészeti főiskolán rendeznek meg.
Az előzetes felkérést követően 2012. októberében Marcy Leavitt Bourne a Nyíregyházi Főiskolán járt, hogy tájékoztatást adjon a részvétel feltételeiről, egyúttal előadást tartott a kortárs brit éremművészetről és bemutatta a korábbi hallgatói érem-programban legjobbnak tartott alkotásokat is. Ezen személyes inspiráció hatására, Nagy Lajos Imre irányításával a nyíregyházi intézmény hallgatói közül tízen kapcsolódtak be a munkába, környezetkultúra, képi ábrázolás és plasztikai ábrázolás szakosok is. Mivel a plasztikai ábrázolás szakosokon kívül a hallgatók többsége még soha nem csinált ilyesmit, így számukra külön kihívás volt a verseny.
Az elkészült munkákat 2013. február 8-ig kellett elküldeni Londonba, a pályázatra érkezett 126 érmet a British Múzeum érmészeti osztályán értékelték, zsűrizték, majd döntöttek a későbbi elismerésről, a díjátadóra március 12-én került sor a Harrow Schoolban. Az angliai főiskolák hallgatói között különböző díjakat osztanak ki, míg „legjobb vendég” különdíját (Best Guest Prize) idén Radics István kapta. A zsűrizett érmeket Londonban, az Aranyműves Központban (Goldsmiths’ Centre) fogják bemutatni április 17. és május 16. között, egyúttal a kiállításhoz katalógust adnak ki, melyben szerepelnek a díjazott munkák, illetve a nyíregyházi alkotók névsora, valamint a legjobbnak ítélt alkotások reprodukcióját is közzé teszik. A hallgatói érem programról a THE MEDAL című, a BAMS, a British Múzeum és a FIDEM gondozásában évente kétszer megjelenő reprezentatív folyóiratban is beszámolnak.
A versenyen való részvétel igazi csapatmunka, hiszen az alkotók mögött komoly támogatók álltak. A magyar részvevők közül sikeresen szerepeltek: Diószegi Diana, Henzler Anna, Kulik Krisztina, Molnár Bianka, Sárközi Anna. A zsűri külön kiemelete Czip Gergő, Csernok Tibor, Nagy Natália, Egri Zita munkáit, illetve a különdíjat kapott Radics István alkotását.
A Nyíregyházi Főiskola is támogatta a hallgatók részvételét a programban: Prof. Dr. Jánosi Zoltán rektor, a Bölcsészettudományi és Művészeti Kar Diákjóléti Bizottsága, a főiskola kulturális bizottsága, a Műszaki és Mezőgazdasági karon tanító Hajdú András és Százvai Attila műszaki tanárok, valamint a Vizuális Kultúra Intézet is segítette a fiatalok munkáját. A Brit Éremművészek Egyesületével a kapcsolattartásban, kommunikációban Nagy Péter Kristóf, a Gazdasági és Társadalomtudományi Kar tanársegédje segített, és részt vett a vendég nyíregyházi programjának szervezésében is.