Tornászsikerek, dobogós helyezések az országos elődöntőben

A Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban hosszú évtizedekre visszamenően - tehetséges diákjainak és szakmailag felkészült testnevelő tanárainak, edzőinek jóvoltából és kitartó színvonalas munkájuk eredményeként - nagy hagyományai vannak a torna versenysportnakE sportág reprezentáns tagjai, s ugyancsak tehetséges utánpótlásbázisának képviselői folyamatosan és minden évben komoly sikerekkel örvendeztetik meg iskolájukat, szüleiket és felkészítő tanáraikat egyaránt.

A közelmúltban, március 11-én, szombaton a Magyar Diáksport Szövetség Kiskunhalason rendezte meg a TORNA DIÁKOLIMPIA fiú „B” kategóriás országos elődöntőjét. Sajnos az Eötvös Gyakorlóiskolát reprezentáló tornászok közül nagyon sokan lebetegedtek, így a színvonalasnak ígérkező mezőnyben nehéz verseny elé nézett csapatunk. Mindennek ellenére az iskolánkat képviselő tehetséges diákjaink szép versenyeredményekkel igazolták és bizonyították tehetségüket.

Eredmények:

I. korcsoport egyéni összetettV. helyezést ért el Sipos Maxim, aki szinte a beteg ágyból érkezett a versenyre.

II. korcsoportban a 6 diákból 3­­ an megbetegedtek, így nem indulhattak el, pedig esélyesek voltak a dobogóra is.

III–IV. korcsoport csapatIII. helyezett lett Gurály Zalán, Yaacov Tomer, Bora Máté, Tóth Zsigmond. (Yaacov Yarden a verseny kezdeténél betegedett meg, így a minimális csapatlétszámmal éppen el tudott indulni a csapat.)

Egyéni összetett: III. helyezést ért el Gurály ZalánIV. helyezett lett Vásárhelyi Sándor Jókai Á. I., és VII. helyet ért el Kovács Kornél Krúdy GY. G. Ők mindannyian a Spartacus Torna Club igazolt versenyzői.

V–VI. korcsoport csapat: II. helyezett lett Magyar Zsombor, Molnár Levente, Rontó Milán. (Ebben a csapatban is a minimális létszámmal tudtunk versenyezni, a hat fő helyett három egészséges tornásszal.)

Egyéni összetett: I. helyezett lett Magyar Zsombor, míg V. helyet ért el Molnár Levente.

Edző: Nagy József

A fenti szép eredményekkel – melyhez gratulálunk – a versenyen indult összes csapatunk és egyéni versenyzőnk is bejutott az országos döntőbe! Hajrá fiúk!!!

(Fotók: saját felvételek!)                                                                                                   Nagy József

tornaszsikerek-dobogos-helyezesek-az-orszagos-elodontoben-1
1.  fotó: Sipos Maxim és Nagy József edző

tornaszsikerek-dobogos-helyezesek-az-orszagos-elodontoben-2
2. fotó: Kovács Kornél, Gurály Zalán, Yaacov Tomer, Vásárhelyi Sándor, Bora Máté, Tóth Zsigmond és Nagy József edző

tornaszsikerek-dobogos-helyezesek-az-orszagos-elodontoben-2
3. fotó: Magyar Zsombor, Molnár Levente, Rontó Milán és Nagy József edző