A tavalyi hagyományteremtő szemléletformálás eredményeire építve idén is önálló rendezvénnyel készült a Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ október 10-én, a lelki egészség nemzetközi napja alkalmából a Nyíregyházi Egyetem érdeklődő polgársága számára.
A közel 80 fős, hallgatókból, oktatókból és egyetemi munkatársakból szerveződő, érdeklődő hallgatóság számára Körei László központvezető úr tartott tudománynépszerűsítő előadást. Az alkalomhoz illő rövid zenei műsorral Perge Adrián egyetemi hallgató kedveskedett a közönségnek. Az eseményen rövid etapban bemutatásra kerültek azok a tudományos megállapítások is, melyek „Körei László: Munkahelyi és szervezeti mentálhigiéné – teoretikus és praktikus megközelítések” című könyvében, a szerző többéves, a területen végzett tudományos munkájának eredményeire alapulnak, melyet a neves akadémikus professzor, Csepeli György szociálpszichológus is méltatva lektorált a közelmúltban.
Az érdeklődők a tudománynépszerűsítés mellett a mindennapokban is jól hasznosítható technikákat és szemléletformáló skilleket is tudatosíthattak, melyek az egyén és a közösség szintjén is támogatják a lelki egészség megőrzését. „Pozitív horizontból a mai ember egész egyszerűen nem tehet mást, mint tudatosabban figyel önmaga és társai lelki egészségére, s arra, hogy bármilyenek is a körülmények, ne fogyasszuk el egymást kis tányérból nagy kanállal. Valós szándékok, minőségi emberi interakciók, kellő önreflexió és folyamatos hangolódás. Ezek jelentik számomra a jövő mentálhigiénés pilléreit” – fogalmazott Körei László központvezető az esemény zárásaként, lelki útravalót adva a Nyíregyházi Egyetem polgárainak.