Lelki hangolódás a Nyíregyházi Egyetemen

 

 

A vizsgaidőszak kezdetén a Nyíregyházi Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja megszervezte a töltődést és élményt adó eseményét az egyetemi közösség számára. A rendezvényen Körei László központvezető úr meghívására két fiatal tehetség, Vass Bence kazinczys és Juhász József széchenyis tanulók is felléptek, s népmesei elemekkel, valamint verses és zenés produkciójukkal járultak hozzá a lelki töltekezéshez. Az eseményre érkezőket „Csepregi Éva: Egy kis nyugalmat kívánok én” című száma fogadta az előadóteremben, s a végén egy közös éneklés is volt. Körei László a lelki egészség megőrzésére és fenntartására vonatkozó technikákat ismertetett az érdeklődők számára, melynek birtokában számos helyzettel eredményesen képesek megküzdeni mindazok, akik lelki erőforrásaik hatékony mobilizálására vágynak. 

 

„Az általam vezetett központ egész évben hasznos segítséget nyújt a hozzánk forduló hallgatók számára, így a többségi hallgatóinkkal együtt az egyéni bánásmódot igénylő, valamint a nemzetközi hallgatóink számára is. Felemelő érzés személyi segítő kollegináim, s tizenöt fős hallgatói kortárs segítőnk számára az egyetemi polgári lét mindennapjainak jobbá tétele, mellyel a visszajelzések alapján évek óta hatékonyan szolgáljuk a Nyíregyházi Egyetemet. Gondoskodó egyetemet kínálunk a felvételi időszakban is, s a jó komfortért, a tartalmas kapcsolódásokért dolgozunk a mindennapokban az egyetemi polgárok javára” – fogalmazott Körei László a Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ központvezetője. 

 

Mindez egy támogató közegben, a biztonságot, személyi segítést és a jó közérzetet megteremtve valósul meg a Nyíregyházi Egyetemen. Tevékenységünk évek óta aktívan és mérhető módon hozzájárul a hallgatói létszám dinamikus növekedéshez, melyet megalapoz a sokrétű beiskolázási tevékenységünk, valamint a lemorzsolódás csökkentéséért végzett mindennapos erőfeszítéseink – tette hozzá Körei László. 

 

A központban egyre bővülő ingyenes szolgáltatásokat biztosít a központ vezetője, a személyi segítők, hallgatói kortárs segítők és egyéb szakemberek bevonásával: egyéni mentálhigiénés konzultációk, páros és kiscsoportos fejlesztő foglalkozások, tréningek, coaching, igény esetén egyéni pszichológiai konzultáció, fogyatékkal élők tanácsadása, szociális kompetenciák gyakorlati fejlesztése, jegyzetkészítő segítés, „baba-mama” pihenő klub is elérhető a folyamatosan bővülő Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központban.