HSUP - online egyetemi startup program

 

 

Jelentkezz az online egyetemi startup programra! Tanulj velünk kicsit másképp!

Szeptemberben újra indul egyetemünkön a Hungarian Startup University Program. A program a Nemzeti Innovációs Ügynökség közreműködésével, a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból valósul meg.

Biztosak vagyunk benne, hogy mindenkiben van kreativitás, és képes a saját érdeklődési területén az innovációra. Lehetsz mérnök, közgazdász, bölcsész, orvos vagy ügyvéd, nap mint nap megújítasz valamit, csak talán nem tudatosan. Meg kell tanulnod, hogyan tudod megvalósítani az ötleteidet!

Kiváncsi vagy, hogy mitől más ez a program és melyek a program különlegességei?
Nos, akkor lássunk is ezek közül néhányat!

Karakterek

A vállalkozás a felnőttek társasjátéka. Az, hogy milyen bábuval játszol, hogy egy vállalkozáson belül milyen szerepet tölthetsz be, több különböző tényezőtől függ. A HSUP-ban is a pálca választja a varázslót! A program egy szereposztó teszt kitöltésével kezdődik, amelynek alapján javaslatot teszünk arra, hogy a startup világ 4 legfontosabb alapítói szerepe (CEO - ügyvezető, CTO – technológiai vezető, projektmenedzser és designer) közül melyikben végezd el a képzést.

Egyedi tartalmak

A HSUP bónusztananyagai valódi kincsesbányát jelentenek. A teljes tananyag mellett a szerepednek megfelelően különböző személyre szabott tartalmakkal bővítheted tudásodat. Ha már unod a könyveket és jegyzeteket, mi a legjobb videókkal, podcastokkal és esettanulmányokkal készülünk neked.

Partnerek

A Hungarian Startup University Programhoz olyan szervezetek és vállalkozások csatlakoznak partnerként, akik különböző felajánlásokkal szeretnék segíteni ötleteitek megvalósítását. Ezek a felajánlások csak a HSUP hallgatóinak szólnak, ezért, ha részt veszel a programban, böngéssz az ajánlatok között és találd meg a csapatodnak megfelelőt.

Mit fogsz majd megtanulni?

A HSUP összesen 12 modulból áll. Ebből hetet az első félévben, és ötöt a másodikban sajátíthatsz el.

I. félév

  1. Bevezetés: Mi az innováció?
  2. Ötletvalidáció
  3. Üzleti és pénzügyi tervezés
  4. Piacra lépés
  5. Szellemi tulajdon
  6. A befektetők
  7. A pitch

II. félév

  1. A csapat
  2. Piac és piacra lépési stratégia
  3. BMC és prototipizálás
  4. Üzleti és pénzügyi tervezés II.
  5. Pitch – az ötlet bemutatása

A fejezetek moduláris szerkezetűek, a szöveges és képes elemek mellett, esettanulmányok, interaktív, a témakörhöz kapcsolódó tesztek, beágyazott podcastok, online videók és egyéb tartalmak is megjelennek az anyagban. A közösségi tanulás során a hallgatók maguk is kiegészítő segédanyagokat gyűjthetnek és oszthatnak meg. A tananyagok egymásra épülnek, így azokat csak meghatározott sorrendben lehet teljesíteni. A mindenkire érvényes teljes tananyag bónusz tartalmakkal egészül ki a személyiségtípusoknak megfelelően. Minden modul egy összefoglaló videóval és egy teszttel zárul, ahol a hallgatók felmérhetik elsajátított tudásukat. 

A program bejelentkezés után egy személyiségi teszt kitöltésével kezdődik, amely segítségével javaslatot teszünk arra, hogy a hallgató milyen szerepet tölthetne be legsikeresebben egy csapatban. A felmérést a “16 personalities” nevű kiterjesztett személyiségtesztre alapozzuk, mellyel a legpontosabb betekintést nyerhetünk az egyéni kompetenciákról. A hallgatót ez alapján: CEO, CTO, Projekt Menedzser és Kreatív (Designer) útvonalakra irányíthatjuk a négy fő irányra, amely nélkül nehéz sikeres startupot indítani.

A tananyag személyiségtípusonként egyénre szabott útvonalakat ajánl, de emellett az összes csapattagnak egységes tudást ad. Így mindenki megtanulja a HSUP teljes tananyagát, de saját útvonalon, saját érdeklődésének megfelelően extra tartalmakkal találkozhat, és így fejlődhet.

A HSUP nem egy hagyományos egyetemi kurzus, így a tesztektől sem kell megijedni, számunkra a fejlődés a legfontosabb. Ahhoz, hogy a hallgatók előrehaladásukról visszajelzést kaphassanak, minden modul végén egy modulzáró teszt található. Ezek teljesítésén túl az első félévben a hallgatóknak egy onepager formájában kell bemutatniuk innovatív ötletüket. A második félévben hallgatóknak lehetősége van projekt csapatokban dolgozni egy-egy kiválasztott innovatív vállalkozási ötlet megvalósításán, illetve egyénileg is folytathatják a kurzust, és teljesíthetik a modulokat. A második félévben a csapatoknak a modulzáró tesztek mellett a félév végén egy progress report-ot kell feltölteniük a féléves munkájuk összefoglalásáról. Valamint félév közben a csapatban dolgozó hallgatóknak egy online projekt előrehaladási jelentést kell leadniuk.

További részletek a programról:
Hallgatói kézikönyv
HSUP ismertető
HSUP weblap 

A program a STARTUP-2024-HSUP-007 azonosító számú projekt keretében a Nemzeti Innovációs Ügynökség közreműködésével, a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból valósul meg.