Két online tantermet alakítottak ki a Nyíregyházi Egyetem C épületében. A webkamerás helyiségeket laptoppal is felszerelték. Az úgynevezett online tanulási platformok kialakításának célja, hogy lehetőséget biztosítsanak az oktatás szélesebb körű elérhetőségéhez. A fejlesztéssel ugyanis azok számára is hozzáférhetővé válhat a tudás, akik földrajzilag vagy más okokból nem tudnak részt venni személyesen az oktatásokon. A beruházást a Magyar Nemzeti Bank támogatta.
Webkamerával és laptoppal szereltek fel két termet a Nyíregyházi Egyetem C épületében. A CA 218-as tanterem mellett a CA111-es irodában helyezték el az eszközöket. Utóbbi zárt közösségi térként is működik a jövőben. A fejlesztést a Magyar Nemzeti Bank támogatta. A beruházás mind az oktatók, mind a hallgatók számára több lehetőséget is biztosít a campuson.
A webkamerás tanterem, más néven online tanterem, a 21. századi oktatás egyik legújabb és legdinamikusabban fejlődő eleme. A digitális technológia fejlődésével ugyanis a hagyományos termek mellett egyre nagyobb szerepet kapnak az online tanulási platformok, amelyek lehetővé teszik, hogy a hallgatók és az oktatók fizikailag távolról, mégis személyes interakcióba lépjenek egymással. Az ilyen típusú tantermek nemcsak a tanulás hatékonyságát növelik, hanem számos társadalmi előnnyel is járnak, amelyek hozzájárulnak az oktatási rendszerek átalakulásához és fejlődéséhez. Ilyen előny többek között, hogy lehetőséget biztosítanak az oktatás szélesebb körű elérhetőségének biztosítására. Az online oktatás által a tanulók nem kötődnek fizikailag egy adott helyhez, így azok számára is hozzáférhetővé válhat a tudás, akik földrajzilag vagy más okokból (pl. munkahelyi elfoglaltság) nem tudnának részt venni hagyományos, személyes oktatásokon. A webkamerás tantermek révén a fizikai akadályok – például a mozgáskorlátozott diákok számára – is csökkenthetők.
Az online tantermek a fenntarthatóbb, környezetbarátabb oktatási megoldásokat is elősegítik.
A webkamerás tantermek társadalmi hasznossága is kiemelkedő, mivel az oktatás elérhetőségét és rugalmasságát növelik, emellett nagyban hozzájárulnak a környezeti fenntarthatósághoz, hiszen globálisan elérhetővé teszi a tudást. Magyar Nemzeti Bank és a Nyíregyházi Egyetem közötti együttműködésben több fejlesztés is megvalósult az elmúlt hónapokban - számoltak be a projekt eredményeiről a Gazdálkodástudományi Intézet oktatói Barabásné Dr. Kárpáti Dóra a projekt témavezetője és Oroszné Ilcsik Bernadett szakmai vezető.