HÍREK
Véradás a Nyíregyházi Egyetemen
Az intézmény idén is részt vesz az Országos Felsőoktatási Véradóversenyen a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája, a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat szervezésében, melyen díjazzák a legtöbb hallgatót, önkéntest aktivizáló, a véradási mozgalomba bevonó intézményeket. Mint korábban beszámoltunk róla a Nyíregyházi Egyetem kategóriája első helyezését érte el tavaly, köszönhetően a sok véradónak, segítő szándékú résztvevőnek.
Idén is kérik a szervezők a hallgatókat, oktatókat, dolgozókat, hogy vegyenek részt az eseményen, adjanak vért, ezzel mentsenek meg három életet! Ebben a tanévben második alkalommal március 7-8-9-én (kedden, szerdán és csütörtökön) várják a véradókat, a B tanulmányi épület bejáratánál; mindhárom nap 10:00-től 14:00 óráig.
Ujvári János diplomadíj-pályázat
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala kiemelt fontossággal kezeli, hogy felhívja a fiatalok figyelmét a szellemitulajdon-védelmi kérdések jelenlétére a napi életben, és a szellemitulajdon-védelem szerepére a gazdasági folyamatokban. Ennek a munkának a részeként a hivatal évtizedes múltra visszatekintő pályázatot ír ki minden évben végzős felsőoktatási hallgatók részére.
Megjelent a Nyíregyházi Egyetem rektori munkakörének betöltésére…
Tájékoztatom Önöket, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma pályázatot írt ki a Nyíregyházi Egyetem rektor (magasabb vezető) munkakör betöltésére. A pályázati felhívás 2017. február 28-án jelent meg a Kormányzati Személyügyi Központ internetes oldalán (www.kozigallas.gov.hu).
Pályázati felhívás a Petőfi Sándor Program és a Kőrösi Csoma Sándor…
A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága pályázatot hirdet a Petőfi Sándor Program és a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjakra. A Programok célja, hogy ösztönözze és támogassa a Kárpát-medencében, valamint a diaszpórában élő magyar közösségeket, elősegítse a Magyarországgal való kapcsolattartást. Kiépüljön, megerősödjön a külhoni magyar szervezeteknek az intézményrendszere, amely hozzájárul a magyar nemzet összetartozásának erősítéséhez.
Szenátusi ülés február 28-án
2017. február 28-án 14.00 órától az A épület 113-as számú rektori tanácsteremben szenátusi ülés lesz.
Napirendi pontok>>>>
Meghívó - Klímastratégiai és éghajlatváltozási platform létrehozása (…
Az Integráció a Minőségfejlesztéséért Alapítvány meghívja az érdeklődőket és az érintett szakembereket a "Klímastratégia kidolgozása, Éghajlatváltozási Platform létrehozása Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében" című Workshop sorozat I. állomásának programjára, 2017. február 23-ára, a 15:00 órától kezdődő rendezvényére. A programot a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Bessenyei Nagytermében rendezik meg.
Az eseményen Szuhóczky Gábor (alapító, Integráció a Minőségfejlesztésért Alapítvány), dr. Kiss Ferenc (általános rektorhelyettes, Nyíregyházi Egyetem) és Lakatos Dénes (ügyvezető, Áramút-Bau 90 Kft.) tartanak előadást.
A workshop hivatalos meghívóját itt tekinthetik meg.
Energiakövetek jelentkezését várják - pályázat
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) 2017 márciusában elindítja MEKH Energiakövetek elnevezésű programját.
Az Energiakövetek című program célja kettős: egyrészt az általános iskola felső tagozatos, illetve a középiskolás korosztály körében szeretnék a szervezők bővíteni az energiatermeléssel és -felhasználással, valamint a tudatos energiafogyasztással kapcsolatos ismereteket, másrészt a természettudományos tárgyakat hallgató tehetséges diákoknak kívánnak lehetőséget adni arra, hogy tudásukat megosszák az iskolai csoportokban.
Reformáció: a vándorkiállítás első állomása a Nyíregyházi Egyetem
A Nyíregyházi Egyetem Tanítóképző Intézete és a nyíregyházi Evangélikus Roma Szakkollégium szervezésében 2017. február 13-án 10:00 órától nyitották meg azt a vándorkiállítást a Nyíregyházi Egyetem kerengőjének földszintjén, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával valósíthattak meg a szervezők.
Torna megyei diákolimpiai döntő az Eötvös gyakorlóiskolában
A Magyar Diáksport Szövetség és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület felkérésre 2017. 02. 07-én, kedden a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium adott otthont a torna I.-IV. korcsoportos - 2002-2008 között született tanulók - megyei torna diákolimpia döntőjének. A Diákolimpia verseny- és programsorozata immár több évtizede a legfontosabb színtere a diákok tehetséggondozásának a sport területén. Az Eötvös Gyakorlóiskolában nagy hagyományokra tekint vissza a tornasport, melynek eredményei és színvonala az országos élvonalba repítették a „Csoki-suli” tornászait. Az e tanévi torna diákolimpiai döntő megrendezésére szóló felkérésben is minden bizonnyal szerepet játszott mindez.
500 éves a reformáció - kiállításmeghívó
A Nyíregyházi Egyetem Tanítóképző Intézete és a nyíregyházi Evangélikus Roma Szakkollégium tisztelettel meghívja az érdeklődőket az "500 éves a reformáció" című vándorkiállítás megnyitójára. Az eseményre a Nyíregyházi Egyetem kerengőjében (D épület) kerül sor 2017. február 13-án 10:00 órától. A kiállítást Dr. Kiss Ferenc az egyetem általános rektorhelyettese, az intézmény vezetője, Laborczi Géza, a KRSZH elnöke és Gulyás Csaba történelemtanár nyitja meg.
Az esemény hivatalos meghívója itt tekinthető meg.