HÍREK
Hétfõn lehet még diákhitelt igényelni
Még egy napjuk van azoknak, akik új Diákhitel-igénylõkként már az elsõ kifizetési napon, október 15-én szeretnének pénzhez jutni.
Szúnyogok hozzák be a vírusokat Európába
Egyre északabbra húzódnak az eddig csak trópusi éghajlat alatt pusztító betegségek. Az elmúlt héten az Észak-Olasz Ravennában ütötte fel a fejét a sikungunya-láz, most pedig Kaliforniában küzdenek nyugat-nilusi láz vírusát hordozó szúnyogokkal.
Az utolsó R-GO bulira készülnek Szikoráék?
Az eredeti felállásban lép fel Budapesten az R - GO együttes. A 25 éves jubileumi koncertre szeptember 15-én kerül sor. A rajongókat soha nem látott színpadkép fogadja majd. A népszerû zenekar az eredeti felállásban lép színpadra a Kisstadionban. Bár már adtak itt koncertet, most nem vonul fel az R-GO egyetlen más "korszaka" sem, csupán az a "nyertes csapat", akik beírták magukat a hazai poptörténelembe.
Dr. Szabó Géza Életmû-díjat kapott
A Nyíregyházi Fõiskola tanára dr. Szabó Géza. Életmû-díjban részesült. Az elismerést az Államalapításunk ünnepén vette át Nyíregyháza Város polgármesterétõl. Gratulálunk az elismeréshez!
Véget ért a fesztivál
A szombat esti díjkiosztó gálával véget ért a Happy Art Fesztivál. Az év legvidámabb hetének repertoárján ebben az évben is olyan produkciók szerepeltek, amelyeket a hazai színházak tavalyi évadjának legjavából válogattak a szervezõk.
Változások a felsõoktatásban
Több változás lép életbe a felvételi eljárásban és a megszerezhetõ tanulmányi és szociális támogatásban is.
Az élsportolók könnyebben lesznek asztmásak
A versenysportolók jóval hajlamosabbak az intenzív testmozgás kiváltotta asztmára, mint korábban gondolták - olvasható a Time amerikai magazin honlapján. A kutatók 22 különbözõ sportág 107 versenyzõjét vizsgálták meg az Ohiói Egyetemen. Kiderült, hogy csaknem 40 százalékuk fizikai erõkifejtés kiváltotta asztmában szenved.
Mélyponton a Fradi: három vereség négy napon belül
A Ferencváros három csapata egyaránt meglepõ vereséget szenvedett az elmúlt héten.
A váratlan vereségek sorát az FTC nõi kézilabdacsapata kezdte. A hölgyek 30-27-ra kaptak ki az újonc, Derecske otthonában szerdán.
Megnyitották az új tanévet a fõiskolánkon - képes beszámoló
Szombaton délután közel háromezer elsõéves, karonkénti bontásban foglalt helyet a Nyíregyházi Fõiskola atlétikai csarnokában. Magyarország harmadik legkeresettebb fõiskolájának ez volt a 45. tanévnyitója.
Telt ház lesz a magyar-bosnyák meccsen
A szombati, Magyarország - Bosznia-Hercegovina Európa-bajnoki selejtezõre eredetileg forgalomba hozott 10 000 belépõjegy már csütörtök reggelre elfogyott. A székesfehérvári létesítmény rendezõi - Gaál Sándor, az IBUSZ oktogoni sportirodájának vezetõje tájékoztatása szerint - a szurkolók számára újabb lehetõséget teremtettek azzal, hogy az állóhelyi részen is alakítanak ki ülõhelyeket.