Ugrás a tartalomra

HÍREK

Hétfõn lehet még diákhitelt igényelni

Még egy napjuk van azoknak, akik új Diákhitel-igénylõkként már az elsõ kifizetési napon, október 15-én szeretnének pénzhez jutni.

Szúnyogok hozzák be a vírusokat Európába

Egyre északabbra húzódnak az eddig csak trópusi éghajlat alatt pusztító betegségek. Az elmúlt héten az Észak-Olasz Ravennában ütötte fel a fejét a sikungunya-láz, most pedig Kaliforniában küzdenek nyugat-nilusi láz vírusát hordozó szúnyogokkal.

Az utolsó R-GO bulira készülnek Szikoráék?

Az eredeti felállásban lép fel Budapesten az R - GO együttes. A 25 éves jubileumi koncertre szeptember 15-én kerül sor. A rajongókat soha nem látott színpadkép fogadja majd. A népszerû zenekar az eredeti felállásban lép színpadra a Kisstadionban. Bár már adtak itt koncertet, most nem vonul fel az R-GO egyetlen más "korszaka" sem, csupán az a "nyertes csapat", akik beírták magukat a hazai poptörténelembe.

Dr. Szabó Géza Életmû-díjat kapott

A Nyíregyházi Fõiskola tanára dr. Szabó Géza. Életmû-díjban részesült. Az elismerést az Államalapításunk ünnepén vette át Nyíregyháza Város polgármesterétõl. Gratulálunk az elismeréshez!

Véget ért a fesztivál

A szombat esti díjkiosztó gálával véget ért a Happy Art Fesztivál. Az év legvidámabb hetének repertoárján ebben az évben is olyan produkciók szerepeltek, amelyeket a hazai színházak tavalyi évadjának legjavából válogattak a szervezõk.

Változások a felsõoktatásban

Több változás lép életbe a felvételi eljárásban és a megszerezhetõ tanulmányi és szociális támogatásban is.

Az élsportolók könnyebben lesznek asztmásak

A versenysportolók jóval hajlamosabbak az intenzív testmozgás kiváltotta asztmára, mint korábban gondolták - olvasható a Time amerikai magazin honlapján. A kutatók 22 különbözõ sportág 107 versenyzõjét vizsgálták meg az Ohiói Egyetemen. Kiderült, hogy csaknem 40 százalékuk fizikai erõkifejtés kiváltotta asztmában szenved.

Mélyponton a Fradi: három vereség négy napon belül

A Ferencváros három csapata egyaránt meglepõ vereséget szenvedett az elmúlt héten. A váratlan vereségek sorát az FTC nõi kézilabdacsapata kezdte. A hölgyek 30-27-ra kaptak ki az újonc, Derecske otthonában szerdán.

Megnyitották az új tanévet a fõiskolánkon - képes beszámoló

Szombaton délután közel háromezer elsõéves, karonkénti bontásban foglalt helyet a Nyíregyházi Fõiskola atlétikai csarnokában. Magyarország harmadik legkeresettebb fõiskolájának ez volt a 45. tanévnyitója.

Telt ház lesz a magyar-bosnyák meccsen

A szombati, Magyarország - Bosznia-Hercegovina Európa-bajnoki selejtezõre eredetileg forgalomba hozott 10 000 belépõjegy már csütörtök reggelre elfogyott. A székesfehérvári létesítmény rendezõi - Gaál Sándor, az IBUSZ oktogoni sportirodájának vezetõje tájékoztatása szerint - a szurkolók számára újabb lehetõséget teremtettek azzal, hogy az állóhelyi részen is alakítanak ki ülõhelyeket.