Október 13-án rektorjelöltet választ a Nyíregyházi Főiskola szenátusa, aki a miniszterelnök kinevezését követően három évre kap rektori megbízást az felsőoktatási intézmény irányítására. Az október 6-án rendezett fórumon a három pályázó ismertette a főiskola dolgozóival és hallgatóival programját, majd ezt követően válaszoltak a résztvevők által feltett kérdésekre.
Elsőként dr. habil Onder Csaba vázolta fel az intézmény vezetésével kapcsolatos terveit, aki a jövőben egyetemi lét megerősítését, megtartását tartotta kiemelt feladatnak; majd dr. habil Pethő József fogalmazta meg elképzeléseit, kiemelte: fontos, hogy az intézmény két kiemelt területén, a pedagógusképzésben és a műszaki képzésben is magasan kvalifikált szakembereket képezzünk, akik a régióban sikerrel vállalhatnak munkát; végül dr. Sikolya László programjával ismerkedhettek meg a jelenlévők, aki hangsúlyozta: nagy lehetőségként tekint az alkalmazott tudományok egyetemi cím megszerzésére, mely erős tartalommal való megtöltésében az egyetemi szintű oktatásnak, kutatásfejlesztésnek is fontos szerepe lesz.
Mindhárom pályázó jelenleg is az intézmény oktatója, így a főiskolát egyaránt jól ismerik, mindhárman kitértek bemutatójukban az intézmény jelenlegi helyzetének elemzésére, valamint a továbblépés lehetőségeit és a fejlesztés színtereit vázolták. Onder Csaba és Sikolya László a korábbi rektorjelölt-választáson is részt vettek pályázóként, így ők az ott elhangzott terveiket, megerősítették, illetve egészítették ki. Mindhárman kiemelték, hogy a korábban bejelentett egyetemmé válásban sok lehetőség és felelősség is rejlik, de egyöntetűen fontosnak tartották kimondani, hogy ezzel a lehetőséggel élnie kell az intézménynek, hiszen megvannak a kellő személyi és infrastrukturális feltételei egy jó egyetem működésének Nyíregyházán.
A jövőbeni tervekben szerepelt újra a kari struktúrában való gondolkodás, illetve a pedagógusképzésnek, a műszaki, a természettudományi, valamint az informatikai képzési területeknek az előmozdítása, valamint a duális képzési forma erősítése is. Mindhárman kitértek a várossal és a megyével való együttműködés, valamint a kancellárral való szoros együtt gondolkodás fontosságára.
A fórumot nagy dolgozói érdeklődés kísérte, a jelölteknek több konkrét kérdésre is válaszolniuk kellett többek között a hallgatói létszám növelésének lehetőségeivel, az egyetemi létben rejlő esélyekkel, a dolgozóik teljesítményének mérésével és motiválásával, képzésfejlesztéssel és a tudományos munka fejlesztésével kapcsolatos kancellári és oktatói kérdésekre is válaszoltak.