Versenyre indult az egyetem gokartcsapata

Már javában zajlik a Go-Kart, Go-Bosch! harmadik, egyben utolsó évada. A résztvevő tíz elszánt csapat egy nem mindennapi verseny keretein belül mutathatja majd meg a nagyközönségnek, a 2016. április 23-án (szombaton) Budapesten megrendezésre kerülő fináléban, hogy mire képes. A magyarországi Bosch csoport a műszaki felsőoktatási intézményekkel, így a Nyíregyházi Egyetemmel együttműködve idén is izgalmas kihívásokat kínál a hallgatóknak. A maximum 20-22 fős csapatok feladata, hogy egy általuk tervezett és kivitelezett rendszerrel szereljenek fel egy rendelkezésükre bocsátott gokartot.
 
 
A Nyíregyházi Egyetem „Forza” fantázianevű csapata is elkészítette saját „go-karját”, a szervezőktől kapott eszközökből építettek járművet, melynek saját fejlesztésű kiegészítői, a működést segítő szoftvere is van. A lelkes csapat 22-én (pénteken) utazott az esemény helyszínére, ahol sor került az előzetes gépátvételre és a csapat bemutatkozására, hogy szombaton megmérettessék a befektetett tudás, ügyesség és kreativitás. A versenynapon minden csapat megküzd az egyes versenyszámokban (Automata Parkolás Párhuzamosan és Merőlegesen, Home Zone Assist - Parkolás Otthoni Környezetben, Gyorsulási verseny), majd késő délután kerül sor a díjátadóra, eredményhirdetésre.
 
A Bosch szervezésében, az előzetes regisztráció alapján szurkolói busz is indul szombat reggel a Nyíregyházi Egyetemről.
 
A csapat tagjai: (a fotón balról jobbra) Orosz Balázs, File Lóránt, Pálóczi József, Kokas György, Lajtos István (csapatvezető, oktató), Bajtek Tibor és (akik a képről hiányoznak) Nagyidai Gábor, Szkita Viktor, Krajnyik Károly (oktató).
 
A versenyhez a BOSCH cégcsoport csapatonként egy-egy gokartot biztosított, illetve azokat az elemeket, melyeket kötelezően be kell építeni, ehhez nemcsak a tárgyi eszközöket kapják meg a hallgatók, hanem szakmai felkészítésben is részesülnek. Az előkészületek során a csapatoknak különböző mérföldköveket kellett követniük, miközben a szervezők rendszeresen tartották velük a kapcsolatot, támogatják őket a mérnök mentorok, ezzel segítve munkájukat.
 
A verseny célja, hogy a részt vevő csapatok a modern autók jövőbe mutató funkcionalitását a gokartjukban minél ötletesebben és profibban tudják megvalósítani, feladat tehát a jövő gokartjának megvalósítása, a jövő autóinak mintájára. A program feladata a mérnök szakma és a gyakorlatorientált képzés népszerűsítése, szeretnék azt az üzenetet közvetíteni, hogy jó mérnöknek lenni.
 
További részletek az esemény honlapján: