HÍREK
Január 2-ig pótolhatják hiányzó adataikat, dokumentumaikat az õsszel…
Az új év elsõ munkanapjáig, 2008. január 2-ig van lehetõségük a még hiányzó dokumentumaikat pótolni azoknak, akik 2007. november 15-ig jelentkeztek a felsõoktatásba.
Sikerekben gazdag, boldog új évet kívánunk!
Sikerekben gazdag, boldog új évet kívánunk a Nyíregyházi Fõiskola minden munkatársának, hallgatójának és együttmûködõ partnereinek!
BÚÉK 2008!
A Fény köszöntése
December 20-án délután a Nyíregyházi Fõiskola dolgozói gyûltek össze a Kodály Zoltán Kulurális Centrumban, hogy közösen ünnepeljék a közelgõ karácsonyt. Elõször a program háziasszoya, Halkóné Dr. Rudolf Éva üdvözölte a megjelenteket, majd intézményünk rektora, frissen kinevezett egyetemi tanára, Dr. Jánosi Zoltán tartotta meg ünnepi köszöntõjét.
Költségtérítéses hallgatóknak érdemes figyelni
A költségtérítéses képzésben résztvevõ hallgatók, szociális helyzetük alapján a 2007/2008. tanév II. félévére is kérelmezhetik a fizetési kötelezettségeik mérséklését, részletfizetés engedélyezését, vagy a fizetés határidejének módosítását.
Egyetemi tanárok lettek
Az Oktatási és Kulturális Minisztériumban csütörtök délelõtt egyetemi tanári kinevezéseket adtak át. A köztársasági elnök aláírásával ellátott dokumentumokat dr. Manhercz Károly államtitkár nyújtotta át
Ma koncert! - Boldog Karácsonyt!
Ma este 20:00 órától "Boldog Karácsonyt" címmel 2 félidõs mûsort ad A Hang-Szín Tanoda, az Igrice Néptáncegyüttes, a Gaudemus Énekkar, a Fõiskola Könnyûzenei Kórusa, Színjátszó Mûhelye, Néptáncegyüttese és Népzenészei.
Karácsonyi Köszöntés
Idén is kiírták a sajtó pályázatokat a felsõoktatási hallgatóknak
A Magyar Egyetemi és Fõiskolai Sajtó Egyesület (MESE) hagyományainak megfelelõen idén is kiírja az Év Írása pályázatát, az Év Fotója pályázatát, a Pro Sperare pályázatát és a Pál Imre-emlékdíjat. A 2007-es pályamûvek beadási határideje 2008.
December 15-ig levelet kaptak a törlesztõk a Diákhitel Központtól
Nem változnak a diákhitel felvehetõ összegei a 2007/2008-as tanév második félévében sem - olvasható a Diákhitel Központ közleményében.
Elindult A Vörös Postakocsi - fotókkal
Közös folyóiratot indított Nyíregyháza városa és a fõiskola. A negyedévente megjelenõ lap egy Krúdy-regény címét kapta. A Vörös Postakocsi elsõ számát a Nyíregyházi Fõiskola rektori dísztermében mutatták be a lap szerkesztõi a fõiskola és a város vezetõivel.
További kiemelt hírek:A Szenátus soron következõ ülése - december 19.
December 21-én bezár az uszoda – nyitás január 28-án
Errõl a Testnevelés és Sporttudományi Intézet tájékoztatta lapunkat.
- Tájékoztatjuk Kedves Úszó Vendégeinket, hogy az uszoda december 21-én (péntek) este bezár ! Nyitás elõre láthatólag 2008. január 28. - olvasható a közleményben.