Ugrás a tartalomra

HÍREK

Nemzetközi díj a génterápia úttörõjének

A Debreceni Egyetemen december 14-én ünnepélyes keretek között adták át a génterápia úttörõjének, Dr. Alain Fischernek a Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért nemzetközi díjat.  

Elmaradt a bombameglepetés - a profik legyõzték a fõiskolásokat

A „Csokisuliban” a nõi röplabda NB II. Keleti csoport veretlen listavezetõje, a Pensum-Nyíregyházi Fõiskola fogadta az idei esztendõ magyar bajnokát és kupagyõztesét, a Betonút-NRK Nyíregyházát. Az találkozón 3-0 arányban magabiztosan gyõzött a Betonút. Ötvenkét perc játék után a bajnok és kupagyõztes jutott a legjobb nyolc közé.

A Szenátus soron következõ ülése - december 19.

Dr. Jánosi Zoltán rektor 2007. december 19-én 14 órára szenátusi ülést hívott össze, amely a fõiskola közalkalmazottai és hallgatói számára nyilvános. Az érdeklõdõk az „A” épület 114. sz. termében kísérhetik figyelemmel a Szenátus ülését. Az ülés napirendje

Karácsonyi köszöntés

Dr. Jánosi Zoltán rektor szeretettel várja az intézmény valamennyi dolgozóját a "Karácsonyi köszöntés" címû ünnepi mûsorra és az azt követõ fogadásra. Meghívó az  ünnepségre

A Vörös Postakocsi - lapbemutató

Lapbemutató . „Nyíregyháza: egykor, ma, holnap” címmel jelenik meg A Vörös Postakocsi elsõ száma. A Nyíregyházi Fõiskola és Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának közös mûvészeti, tudományos, közéleti lapjának nyilvános bemutatójára 2007.

Demokratikus román hatalom?

Így, kérdõjellel a végén hangzik annak az elõadásnak a címe, amelyet Borsos Zsolt, a Nagykállói Korányi Ferenc Gimnázium tanára tart december 11-én, kedden 17 órától a Nyíregyházi Fõiskola Központi Könyvtárában az intézet Ötórai tea címmel indított sorozatának részeként. - bj -

Centrum vagy periféria?

 Centrum vagy periféria?

Ez prima! Dr. Balogh Árpád munkáját ismét elismerték

A Nyíregyházi Fõiskola elõzõ rektora 2007-ben a VOSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szervezetének Prima Díját érdemelte ki. Gratulálunk! A pénteken este, a megyeháza dísztermében megtartott díjátadó gálán eredményt hirdettek.

Egy jó lehetõség hallgatóknak - „Nappali pihenõ”…

2007. december 1-tõl a Nyíregyházi Fõiskola nappali és levelezõ tagozatos „eltérõ” igényû hallgatói számára  „Nappali pihenõ” helyiség vehetõ igénybe a „B” épület fsz. 077-es szobájában. Mely a  jelenleg a következõ szolgáltatásokat biztosítja a hallgatók számára térítésmentesen:

Ünnepeltek a tesisek

A szokásoknak megfelelõen ismét egy hatalmas rendezvényt tartottak a testnevelési szak végzõsei a Hernyóban. A különbözõ mûsorok, sportversenyek mellett természetesen a tanáraiktól is elbúcsúztak a végzõsök, este pedig hatalmas bulit tartottak a 4F Clubban.   Kép és szöveg: -ej-